سم پاشی  تضمینی آسیا

در این مقاله توجه شما را به کک، و راه های سمپاشی و مقابله با آن جلب میکنیم. 

تماس فوری بامتخصص حشره شناسی:
09190325455

کک ها یا (Ctenocephalidesحشرات بسیار کوچک و مقاومی هستند که به سختی کشته میشوند. بنابر این سمپاشی این آفت موذی میتواند بسیار کار سخت و طاقت فرسایی باشد و همچنین استفاده از سموم قوی برای کک نیز میتواند کا خطرناکی باشد و باعث آسیب به محیط خانه شود.

این حشرات موذی از خون انسان تغذیه کرده و به همین دلیل میتوانند بیماری های خطرناکی را به انسان انتقال دهند بنابراین کک ها حشرات خطرناکی میباشند.

گزش کک بسیار آزاردهنده میباشد زیرا باعث ایجاد خارش شدید در محل گزیده شده میباشد و باعث ایجاد تورم و قرمزی در آن محدوده میشود که ممکن است پس از مدتی مکان گزیده شده زخم شود و باعث خونریزی شود.

سمپاشی کک و حشرات به صورت تضمینی و تخصصی . سمپاشی تضمینی کک با سم مخصوص کک

چاره چیست؟

در سمپاشی علیه کک حتما باید از سموم ترکیبی استفاده شود سمپاشی کک نباید توسط افراد ناکارازموده انجام شود.

شرکت سمپاشی تضمینی آریا با 25 سال سابقه در رابطه با ریشه کنی کک و اکثر حیوانات و حشرات موذی و همچنین با استفاده از سموم ارگانیک و خارجی توانسته بهترین خدمات را در رابطه با سمپاشی آفات ارائه دهد.

 
سمپاشی کک
سمپاشی با استفاده از سموم قوی کک

چرخه زندگی کک

کک ها دارای 4 مرحله از رشد که شامل تخم، لارو، شفیره و بالغ میباشند.

یک کک ماده میتواند در روز بالغ بر 50 تخم بگذارد ! تخم کک‌ها حدود ۰٫۵ میلی‌متر طول دارد، تخم مرغی شکل و سفید می‌باشد  که برخی از این تخم ها در خانه ، برخی روی بدن حیوانات خانگی و یا عده ای در حیاط باقی می مانند.

کک ها تمایل دارند تا روی بدن میزبان تخم گذاری کنند، که این تخم‌ها از بدن میزبان روی فرش، زمین، خاک یا هر جای دیگری می‌افتند و در شرایطی که دمای هوا اندکی بالا و هوا نسبتاً مرطوب باشد می‌توانند دوام بیاورند و چرخهٔ زندگی خود را کامل کنند.

خطرات کک

همانطور که گفته شد کک میتواند با گزش بیماری های مختلف و خطرناکی را به انسان انتقال دهد مانند:

  • ورم روده

  • تیفوس

  • کرم پهن

  • طاعون

  • بارتونلوز و…

همچنین گزش این حشره میتواند باعث ایجاد قرمزی در سطح پوست و در مورادی زخم و تبدیل به عفونت شود. همچنین در بعضی افراد گزش کک باعث ایجاد واکنش های آلرژیک میشود.

خطرات کک
خطرات کک
خطرات کک
خطرات کک

خطرات کک

همانطور که گفته شد کک میتواند با گزش بیماری های مختلف و خطرناکی را به انسان انتقال دهد مانند:

  • ورم روده

  • تیفوس

  • کرم پهن

  • طاعون

  • بارتونلوز و…

همچنین گزش این حشره میتواند باعث ایجاد قرمزی در سطح پوست و در مورادی زخم و تبدیل به عفونت شود. همچنین در بعضی افراد گزش کک باعث ایجاد واکنش های آلرژیک میشود.

درمان گزش کک

آلوئه ورا

 

استفاده از ژل این گیاه یا کرم های طبیعی این گیاه بر روی زخم حاصل از گزیدگی باعث ترمیم آن مکان شده و همچنین خارش را تا حدی کاهش میدهد. برای استفاده از این روش کافیست تا مقدار کمی از ژل یا کرم این گیاه را بر روی محل گزیده شده بمالید و پس از مدت کوتاهی التهاب و سوزش را از بین میبرد.

اسطوخودوس

 
 

گیاه اطوخودوس نیز مانند الوئه ورا سرشار از آنتی اکسیدان های قوی و مواد ضد میکروبی میباشد و استفاده از ان روغن گیاهی میتواند به بهبود تورم و قرمزی حاصل از گزش کک و باقی حشرات کمک نماید همچنین استفاده از این گیاه و روغن آن میتواند باعث دور شدن حشرات موذی شود.

موم عسل

 

این ماده جادویی در رابطه با نیش حشرات بسیار موثر بوده زیرا سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی میباشد و همچنین استفاده از این ماده بر روی گزیدگی های کک و دیگر حشرات بسیار موثر بوده زیرا ترکیب های موجود در موم عسل باعث جلوگیزی از باز شدن غشای سلول های پوست و همچنین از آزاد شدن عوامل التهابی به درون رگ ها جلوگیزی میکند.

تفاوت میان گزش کک و گزش ساس

تشخیص تفاوت میان گزش ساس یا کک بر روی بدن انسان ممکن است کار دشواری باشد، گزش ساس ها به صورت خطی و پشت سر هم روی بدن میباشد. میزان تورم و قرمزی حاصل از گزش کک بر روی بدن بیشتر و بزرگ تر از گزش ساس میباشد، همچنین کک تمایل دارد محدوده های گرم و مرطوب بدن ماند آرنج ها و یا پشت زانو ها را بگزد اما ساس اکثرا گردن و صورت و یا نیم تنه بالایی بدن را مورد گزش قرار میدهد. 

سمپاشی ساس و سمپاشی کک هردو کارتخصصی میباشد و بهتر است توسط اشخاص ماهد در زمینه شناسایی سم ساس و سم کک انجام گیرد زیرا استفاده خودسرانه از هرکدام از این سموم میتواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

تفاوت گزش ساس و کک
تفاوت گزش میان ساس و کک
سمپاشی ساس
گزش ساس

تفاوت میان گزش کک و گزش ساس

تشخیص تفاوت میان گزش ساس یا کک بر روی بدن انسان ممکن است کار دشواری باشد، گزش ساس ها به صورت خطی و پشت سر هم روی بدن میباشد. میزان تورم و قرمزی حاصل از گزش کک بر روی بدن بیشتر و بزرگ تر از گزش ساس میباشد، همچنین کک تمایل دارد محدوده های گرم و مرطوب بدن ماند آرنج ها و یا پشت زانو ها را بگزد اما ساس اکثرا گردن و صورت و یا نیم تنه بالایی بدن را مورد گزش قرار میدهد. 

سمپاشی ساس و سمپاشی کک هردو کارتخصصی میباشد و بهتر است توسط اشخاص ماهد در زمینه شناسایی سم ساس و سم کک انجام گیرد زیرا استفاده خودسرانه از هرکدام از این سموم میتواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

سمپاشی کک
گزش کک
5/5 - (7 امتیاز)

1 دیدگاه

  • ناشناس نوامبر 15, 2021

    چقد این موجود مزخرفه
    خداروشکر از خونمون رفت راحت شدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *