سم پاشی  تضمینی آسیا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]سمپاشی خوابگاه ها در شرکت سمپاشی آریا انجام می گردد.

مکان های عمومی و پر رفت و آمد جزو محل های مناسب برای هجوم و رشد و نمو حشرات موذی مانند ساس و حشرات انگلی و همچنین هیره های خونخوار است. به همین دلیل سمپاشی خوابگاه ها، هتل ها، مسافرخانه ها ، مهمانسراها ، سوییت های کارگری و کمپ های کارگری ، زندان ها و سایر مکان های عمومی که  افراد گوناگونی به آنجا مراجعه می کنند بسیار پر اهمیت است.

البته خوب است بدانید که کنترل و سمپاشی ساس در خوابگاه ها, زندان ها, اتاق های کارگری, کمپ های کارگری و مکان هایی از این دست کار ساده ای نیست.

بسیاری از دانشجویان شهر دیگری غیر از محل زندگیشان را برای تحصیل انتخاب میکنند. از آنجایی که در بسیاری از موارد امکان رفت و آمد روزانه وجود ندارد، باید دانشجویان در همان شهری که تحصیل می کنند مکانی را برای زندگی انتخاب کنند. بعضی از این افراد به دنبال خانه ی استیجاره ای می روند اما بسیاری از آنها در خوابگاه سکونت می گزینند.

بنابراین خوابگاه های سطح کشور یکی از مکان های عمومی بسیار مهم هستند که باید از لحاظ بهداشت مورد توجه قرار گیرند . اما اکثر خوابگاه های دانشجویی قدیمی هستند و همین امر سبب می شود تا بیشتر در معرض وجود آفات قرار گیرند. بهداشت محیطی و بهداشت فردی در خوابگاه اگر به درستی انجام شود، مکان مورد نظر دچار آفت و حشرات نخواهد شد. اما مشکل از آنجایی شروع می شود که افرادی که در خوابگاه زندگی می کنند گاهی اوقات وسایلی را از محل زندگی خود انتق به خوابگاه می آورند که امکان دارد آن وسایل نیز آفت زده باشند . پس  لازم است قبل از ورود هر گونه وسایل، حتما آن را از لحاظ بهداشتی چک کنند تا دیگر وسایل، آلوده نشوند .

از طرفی متاسفانه بسیاری از خوابگاه های دانشجویی به طور غیر استاندارد از تعداد زیادی اتاق کوچک تشکیل  شده اند و بنابراین ممکن است در یک اتاق بسیار محقر شش یا هفت نفر به ناچار با یکدیگر زندگی کنند.  همچنین در بسیاری از این خوابگاه ها یک آشپزخانه کوچک برای تعداد کثیری در نظر گرفته شده است. در چنین شرایطی  تصور کنید تنها یک دانشجو توجه چندانی به بهداشت نداشته باشد. در این حالت باید منتظر هر نوع حشره و جانور موذی در این محیط باشیم. از سوی دیگر دانشجویان بین محل تحصیل و شهر زندگیشان دائم در رفت و آمد هستند و اغلب آنها با اتوبوس های بین شهری و قطار سفر می کننند. همان طور که می دانید اتوبوس ها و قطار ها مکان مناسبی برای رشد و نمو تخم حشرات هستند . هم چنین گاهی ممکن است به دلیل عدم نظافت صحیح و به موقع خوابگاه شاهد انواع حشرات موذی در این مکان باشیم.

نحوه صحیح سمپاشی خوابگاه

حال بعد از انجام همه ی این اقدامات و تایید شدن آن توسط سرپرست خوابگاه، مبارزه با حشرات موذی در شرایط اضطراری به صورت سمپاشی ابقایی انجام می­شود:

به طور کلی، می توان گفت که سم پاشی صحیح و اصولی در اتاق های آلوده تا حدی که بتوان از نفوذ مواد حشره کش به داخل محل اختفای آنان اطمینان حاصل کرد، می تواند بسیار موثر باشد. به هنگام سمپاشی لازم است  که خارج و داخل وسایل چوبی و فلزی آلوده و همچنین تختخواب نیز مورد توجه قرار گیرد. تشک های موجود در محل پس از سمپاشی باید به طور کامل و قبل از پوشش مجدد با ملحفه ها در هوای آزاد خشک شوند.

البته لازم به ذکر است که در سمپاشی تختخوابی یا bed bug  بهتر است فقط کارشناس رسمی شرکت های دارای مجوز این کار را انجام  دهند.  زیرا نوع و میزان سموم مصرفی در سمپاشی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

همچنین برای شرایط اضطراری (آلوده شدن بیش از سه اتاق به حشرات موذی)  می توان از مولد های دود (Fogger)  استفاده کرد که بسیار مفید است و توصیه می­شود. مولد های دود که به طور تجاری قابل دسترسی هستند، به طور معمول حاوی حشره کش گروه پیروترویید بوده که حاوی ذرات خیلی ریزحشره کش است و نفوذ سم به درون درزها و شکافها را تضمین می­نماید.

بهترین زمان برای سمپاشی خوابگاه ها

در انتهای فصل بهار و با شروع فصل گرما حشرات شروع به تخم ریزی می کنند. بنابراین اوایل تابستان بهترین زمان برای سمپاشی خوابگاه ها می باشد تا از رشد و تکثیر حشرات جلوگیری شود. از طرفی بیشتر دانشگاهها در فصل تابستان تعطیل هستند و بنابراین دانشجویان نیز در خوابگاه حضور ندارند. لذا سمپاشی در این زمان کار بسیار راحت و بی دردسری خواهد بود. البته لازم است بدانید که برخی از حشرات نیز زمان تخم گذاری و تکثیرشان متفاوت است. به همین دلیل باید پس از شناسایی نوع حشره موجود در خوابگاه ، بهترین زمان سمپاشی را از یک متخصص جویا شوید.

اقدام موثر و صحیح  قبل از سمپاشی خوابگاه

  • نصب اطلاعیه در بورد اطلاع رسانی خوابگاه دست کم سه روز قبل از سمپاشی و درج آن در وب سایت معاونت دانشجویی و یا اداره خوابگاه ها مبنی بر اطلاع رسانی ساکنین از سمپاشی و این که دانشجویان به مدت حداقل 8 ساعت پس از سمپاشی خوابگاه از آنجا استفاده نکنند.
  • قبل از سمپاشی خوابگاه ، اتاق را کاملا تمیز کنید و جارو بکشید.
  • محتویات کیسه جاروبرقی را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را مطوئن شوید که کیسه کاملاً بسته شده  و سپس آن را دور بیاندازید.
  • در اتاق هایی که باید سمپاشی شوند، تمام لوازم و کمدها حداقل 50 سانتیمتر از دیوار دور شوند. این کارسبب می شود که دسترسی به ستون ها و قرنیزها برای سمپاشی آسان تر شود.
  • ملافه ها و سایر پارچه ها را در کیسه های پلاستیکی کاملاً بسته و برای شست و شو در ماشین لباسشویی قرار دهید.
  • تمام پارچه ها با دمای حداقل شصت درجه سانتیگراد شست و شو شوند و سپس آن ها را خشک کنید. بعد از آن پارچه های شسته شده و خشک شده تا بعد از سمپاشی در کیسه های پلاستیکی کاملاً بسته بگذارید. (این کار برای جلوگیری از آلودگی مجدد لازم است).

شرکت سمپاشی تضمینی آریا

با شماره ثبت 24884 تخصصی ترین مرکز مبارزه با آفات در ایران .

30 سال تجربه با کادری متخصص شامل حشره شناسی پزشکی ، سم شناسی ، کشاورزی ، مهندس بهداشت محیط و مهندسی محیط زیست .

این شرکت سمپاشی دارای مجوز رسمی از وزارتخانه های بهداشت ، کشاورزی ، کار

و گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاران و سال ها تجربه در زمینه HSE ( بهداشت ، ایمنی و محیط زیست ) در کل کشور می باشد .

این مجموعه با شناخت کامل علم بیولوژی و مرفولوژی حشرات همواره با رعایت حق تقدم حفظ منابع محیط زیست و سلامتی انسان ها

و عدم مصرف بی رویه سموم با تشخیص تاکسونومیکی حشرات با روش های تلفیقی IPM  حشرات ناقل را به بهترین نحو از محیط زندگی شما حذف می نماید .

مفتخریم با بکارگیری جدیدترین روشهای علمی روز دنیا و استفاده از سموم ارگانیک

بهترین شرکت های اروپایی آمادگی خود را جهت ارائه خدمات سمپاشی

و ضدعفونی منازل ، هتل ها ، بیمارستان ، صنایع غذایی و شیمیایی ، مراکز تجاری و … در قالب قراردادهای طولانی مدت و کوتاه مدت همراه با ضمانت نامه کتبی معتبر اعلام می داریم .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message]

پانوشت

سمپاشی – سمپاشی ساس – سمپاشی منازل– سمپاشی در بوشهر – سمپاشی در تهران – سمپاشی در کرمان – سمپاشی در شیراز

[/vc_message][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *