سم پاشی  تضمینی آسیا
سمپاشی آشپزخانه

با گرم‌تر شدن هوا و رسیدن فصل‌های گرم، سر و کله‌ی حشرات موذی هم، در خانه‌ها پیدا می‌شود. این حشرات آشپزخانه را بیشتر تهدید می کنند.همین موضوع باعث می شود که به فکر سمپاشی آشپزخانه بیفتیم.

از آنجایی که آشپزخانه برای بسیاری از ما، به‌عنوان قلب خانه شناخته می‌شود بهداشت و ایمن بودن آن بسیار اهمیت دارد. با توجه به شرایط خاص آشپزخانه آفات زیادی می تواند در آنجا یافت شود. سوسک‌ها یکی از حشرات موذی هستند که می‌توانند در آشپزخانه تجمع کنند. این حشرات در کنار سلب آسایش از اعضای خانواده، می‌توانند ناقل بیماری‌های مختلف نیز باشند.

این موجودات در قسمت‌های مختلفی از خانه یافت می‌شوند. حشرات ریز کابینتی و سوسک‌های آلمانی از جمله‌ حشرات موذی هستند که وجود شان در آشپزخانه باعث ناراحتی ما می شوند. سمپاشی آشپزخانه می‌تواند شیوه‌ی خوبی برای رهایی از شر این موجودات باشد. با سمپاشی آشپزخانه می‌توانید سلامتی و ایمنی خانواده را تامین کنید. در سمپاشی آشپزخانه ، دفع سوسک های ریز کابینت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.سوسک ها و تمامی موجودات موذی فکر بسیاری را به خود مشغول کرده اند و این حشرات آسیب های بسیاری بر سلامت انسان زده و به همین دلیل باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

در آشپزخانه چه جانورانی یافت میشود؟

سمپاشی آشپزخانه، قابل اطمینان‌ترین روش برای نابودی این موجودات سرسخت است. سوسک‌های ریز سیاه خانگی یا همان سوسک آشپزخانه که به سوسک کابینت یا سوسک آلمانی هم معروف هستند، از دیگر انواع سوسک‌ها بسیار کوچک‌تر هستند؛ به همین دلیل به آسانی درون درزها و شکاف‌ها مخفی می‌شوند. این نوع از سوسک‌ها در مقابل سموم بسیار مقاوم‌اند؛ همین‌طور، مهم‌ترین نکته در مورد سمپاشی آشپزخانه، سمپاشی تخم سوسک‌ها است.

پشه، مگس، مورچه، ساس، هزارپا دیگر حشرات موذی هستند که برای‌ ما ایجاد مزاحمت و دیدن‌شان در گوشه و کنار خانه باعث آزار می‌شود. علاوه بر آزار وجود برخی از این حشرات موجب آلودگی در خانه و بروز بیماری می‌شود. گاهی مشکل با یک اسپری حشره‌کش حل می‌شود. اما در خانه‌های قدیمی‌تر یا مواردی که حشرات موذی خانواده‌ی بزرگی تشکیل داده‌اند، کار به همین سادگی‌ها نیست و باید به فکر سمپاشی خانه ‌افتاد. روش خانگی سمپاشی با سمپاشی صنعتی متفاوت و ساده‌تر است و می‌توانید سمپاشی ساختمان را خودتان هم انجام دهید. البته سمپاشی آشپزخانه باید حتما با رعایت نکاتی انجام شود که هم کار به درستی انجام شود و هم منجر به مسمومیت تنفسی نشود.

سمپاشی آشپزخانه ها

سوسک ریز آشپزخانه از کجا می آید؟

سوسک ریز سیاه آلمانی معمولا از طریق منافذ زیر درب ورودی ساختمان،پنجره ها ،مسیر هواکش آشپزخانه، هواکش دستشویی و حمام و از منزل همسایگان آلوده به سوسک ریز آلمانی به منزل شما انتقال می یابند.شما با خرید وسایل چوبی مانند تخت و مبلمان، خرید مواد غذایی روزانه از جمله شانه تخم مرغ ، لباس و اشیا در صورت آلوده بودن می توانید به راحتی این سوسک ها و تخم این حشرات را به منزل خود انتقال دهید.

مراحل سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه

اگر مشکل سوسک ریز آشپزخانه یا سوسک آلمانی دارید، حتماً به این فکر می‌کنید که چطور می‌توان از شر یکی از سرسخت‌ترین آفات موجود، خلاص شد یا به این فکر می کنید که سوسک ها از چه چیزی بدشان می آید.در حالت کلی سوسک‌های آلمانی درون همه چیز نفوذ می‌کنند، به سرعت تکثیر می‌شوند و می‌توانند به مدت چند ماه بدون غذا و دو هفته بدون آب زنده بمانند.

این موجودات ریز قطعا یک چالش بزرگ برای شما محسوب می‌شوند اما با ابزار و محصولات مناسب، حتما در نبرد با انها پیروز شوید. قبل از این که از یک فرد حرفه‌ای برای سمپاشی آشپزخانه کمک بگیرید، چند اقدام ضروری هست که خود شما می‌توانید انجام دهید تا بهترین نتیجه‌ی ممکن حاصل شود.

روش درست سمپاشی آشپزخانه

گام اول: اولین و مهمترین راهکار برای جلوگیری از ایجاد این سوسک ها فقط و فقط نظافت است. با این کارها مواد غذایی برای تغذیه سوسک ها از بین خواهد رفت:
•    جلوگیری از تجمع زباله و خارج کردن کیسه زباله از آشپزخانه
•    جلوگیری از انباشته شدن خرده نان و غذا در کف زمین
•     پاکسازی چربی روی گاز و کابینت اطراف آن
•    شستن ظرف های درون سینک آشپزخانه ( به خصوص شب ها)

دومین راهکار قبل از سمپاشی آشپزخانه مصدود کردن تمام درز و شکاف های کناره های دیوار است گاهی بر اثر نشست ساختمان وهمچنین تکانهای شدید درز و شکاف هایی در دیوارها وکناره های خانه ایجاد میشود.این درز و شکاف ها می توانند جایگاه مناسبی برای تخم ریزی این حشرات موذی باشد لذا پرکردن این منافذ و شکاف ها کمک بسزایی در دفع خانگی این حشرات قبل از سمپاشی آشپزخانه می باشد.

سومین راهکار برای جلوگیری از ورود حشرات، سرویس کردن تمام شیرآلات معیوب خانه است. سوسک ها و سایر حشرات از این آب برای رفع تشنگی استفاده می کنند. از انجایی که این جانوران علاقه شدیدی به محیط های مرطوب دارند و لازمه زندگی سوسک ها وابسته به آب است به طوری که این موجودات جان سخت بدون آب تا چند روز بیشتر زنده نمی مانند ,سرویس شیر آلات و جلوگیری از ایجاد رطوبت حیات این حشرات را مختل میسازد.

گام دوم: استفاده از تله و اسپری برای از بین بردن سوسک ها

پس از اجرای روش های قبل باید به طور جدی و حرفه ای جمعیت سوسک ها را کنترل کنید. می توانید برای کنترل سوسک ها از سه روش استفاده نمایید:

  • حشره کش مخصوص برای از بین بردن سریع سوسک ها
  • تله برای از بین بردن سوسک ها در محل اختفایشان
  • سوسک کش برای کاهش جمعیت سوسک ها

گام سوم: با تله چسبی سوسک ها را کنترل کنید.

بر اساس جمعیت سوسک ها در خانه ممکن است پاکسازی آنها سه هفته تا شش ماه طول بکشد.

متاسفانه جمعیت سوسک ها یک شبه از بین نمی رود، بنابراین می توانید با تله چسبی جمعیت آنها را کنترل کنید. تله چسبی را در این قسمت ها قرار دهید:

  • داخل و زیر کابینت های آشپزخانه و حمام
  • پشت توالت
  • زیر لوازم و در هر جایی که سوسک دیده می شود

هرهفته چسب را بررسی کنید تا جمعیت سوسک را کنترل نمایید. این کار را آنقدر ادامه دهید تا هیچ سوسکی باقی نماند.

انتخاب سم مناسب

هر کدام از حشرات موذی نسبت به گونه‌ ی خاصی از مواد شیمیایی واکنش نشان می‌دهند. بنابراین بهتر است برای از بین بردن حشرات موذی در روش خانگی سمپاشی از ماده‌ی مخصوص حشره‌‌ی خاصی، که در منزل‌تان وجود دارد استفاده کنید.

با این حال در برخی خانه‌ها چند نوع حشره ایجاد مزاحمت می‌کنند. البته برای این موارد هم سم‌های ترکیبی وجود دارد که روی تمام حشرات موذی در فرآیند سمپاشی آشپز خانه و کل ساختمان موثر باشد.

برای انتخاب سم جهت سمپاشی صنعتی یا سمپاشی خانه بهتر است با کارشناسان شرکت‌های تولیدکننده انواع سموم مشورت کنید و از آن‌ها بخواهید بهترین و کاربردی‌ترین سم را به شما معرفی کنند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم سم را خودتان از عطاری یا موارد مشابه تهیه نکنید. سم ماده‌ای خطرناک است و برخی انواع سم اثر طولانی ‌مدت دارند که برای سلامت شما خطرناک است.

خطرات سمپاشی آشپزخانه چیست؟

استفاده مکرر و ناآگاهانه از اسپری های موجود در بازار و البته کمک گرفتن از شرکت های غیر معتبر در امر سمپاشی سوسک به دلیل استفاده از سموم غیر استاندارد می توانند خطرات سمپاشی منازل نظیر آسم و مسمومیت اعضا به همراه داشته باشند.
شرکت های متخصص در امور سمپاشی جانداران موذی با علم روز و سازگار با محیط زیست توانسته اند به سمومی در جهت سمپاشی سوسک دست یابند که علاوه بر اینکه خطرات سمپاشی را به حداقل می رساند و کمترین آسیب را به سلامت افراد می رساند، بهترین نتیجه در پروسه سمپاشی آشپزخانه را به همراه دارد.

قیمت سمپاشی در تهران چگونه محاسبه  می شود؟

برای برآورد قیمت سمپاشی آشپزخانه با شرکت معتبر تایید شده سازمان وزارت بهداشت مشاوره کنید. نرخ ارائه شده بر اساس متراژ ساختمان تعیین می شود.برای سمپاشی اماکن با متراژ بالا از مقدار سم بیشتری استفاده می شود. طبیعتا هزینه سمپاشی در این موارد بیش از ساختمان های نقلی است.شرکت سمپاشی با هدف رفاه حال مشتریان خود و براورده کردن تمام نیازهای مشتریان با نازلترین قیمت سمپاشی ساس ،سوسک و بالاترین کیفیت آماده خدمات رسانی و می باشد.

4.8/5 - (101 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *