سم پاشی  تضمینی آسیا
نحوه زدودن موریانه

اگر شک دارید که در خانه خود موریانه دارید، مهم این است که سریع اقدام به از بین بردن آن‌ها کنید. من در این مقاله توضیح خواهم داد که برای موریانه زدایی باید چه کاری انجام داد.

مواردی مانند چوب و لوله‌های فاضلاب این امکان را می‌دهند تا موریانه راه خود را برای ورود به خانه شما باز کنند. سالانه در کشور تعداد زیادی از افراد برای موریانه زدایی و سمپاشی موریانه هزینه می‌کنند. بهترین راه برای خلاص شدن از شر موریانه‌ها تماس با یک شرکت کنترل آفات حرفه‌ای است.

شرکت سمپاشی تضمینی آریا (آریا شهر پارس) با 30 سال سابقه در کشور یکی از بهترین مراکز در کنترل آفات می‌باشد، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و هزینه موریانه زدایی، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خلاص شدن از شر موریانه‌ها و نحوه موریانه زدایی

برخی از بهترین راه‌ها برای خلاص شدن از شر موریانه‌ها استفاده از محصولات مورچه کش در نمای خارجی خانه، استفاده از مواد شیمیایی مستقیم در داخل خانه، ایجاد طعمه‌های موریانه و پاشیدن اسید بوریک در کف و دیواره‌های خانه شما است.

موریانه زدایی و خلاص شدن از شر موریانه ها

اگر خودتان می‌خواهید کار موریانه زدایی را انجام دهید، روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از مواد شیمیایی سنتی گرفته تا گزینه‌های ارگانیک برای انجام دادن این کار استفاده کنید.

ابزارهای موریانه زدایی

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم انواع ابزارهای موریانه زدایی را نام ببریم و هریک ازآن‌ها را توضیح دهیم.

موانع ترمیمی کش موریانه‌ها

بسته به اینکه در کدام شهر زندگی می‌کنید، ممکن است بتوانید برخی از محصولات مؤثر در از بین بردن موریانه را خریداری کنید. شما این محصولات را برای موریانه زدایی در خارج از محیط خانه و حتی برای سمپاشی منازل خود اعمال می‌کنید تا مانعی برای ورود موریانه‌ها به داخل خانه ایجاد شود.

موریانه‌ها قادر نیستند مایع آفت کش را شناسایی کنند، به همین دلیل آن‌ها این ماده را به خانه‌های خود انتقال می‌دهند، در نتیجه موریانه‌های دیگر نیز از این طریق از بین خواهند رفت.

مواد شیمیایی مستقیم

مواد شیمیایی مستقیم، برخلاف سمومی که مانع از ورود موریانه‌ها به داخل خانه می‌شود، در واقع این مواد شیمیایی و مسموم کننده آفات می‌توانند در داخل خانه شما استفاده شوند. اگر موریانه‌ای را مشاهده کردید و می‌خواهید بلافاصله آن را از بین ببرید، این روش برای شما مناسب است. در نتیجه یکی از عوامل مهم در موریانه زدایی به شمار می‌رود.

شما با استفاده از اسپری کشنده حشرات می‌توانید در خانه‌هایی که موریانه‌ها ایجاد کرده‌اند، اسپری کنید، در نتیجه موریانه‌ها از این طریق از بین خواهند رفت، البته نتیجه این کار کمی زمان بر است.

استفاده از طعمه‌ها در موریانه زدایی

طعمه‌های موریانه یک روش اثبات شده است. این طعمه‌ها که در اطراف محیط خانه شما نصب می‌شوند، موریانه‌های علوفه را به سم درون خود جذب می‌کنند. سم خیلی آرام و آهسته، رشد طبیعی موریانه‌ها را متوقف می‌کند و باعث جلوگیری از افزایش آن‌ها می‌شود.

استفاده از طعمه ها برای موریانه زدایی

استفاده از پمادهای شیمیایی برای موریانه زدایی

این پمادها را می‌توان در لانه‌های موریانه‌ها و در نزدیکی آن بمالید، البته این پمادهای دفع آفات علاوه بر موریانه‌ها، برای از بین بردن انگل‌های طبیعی نیز استفاده می‌شوند. این پمادها باعث می‌شود تا موریانه با برخورد به این سم، خون موریانه را مسموم می‌کند و پس از چند روز از بین می‌رود.

این پمادهای از بین برنده موریانه‌ها راحتی می‌توانید در باغ‌ها و بر روی مناطق آلوده مانند چمن استفاده کنید.

انواع موریانه‌ها

حال در ادامه مقاله موریانه زدایی می‌خواهم شما را با انواع موریانه‌ها نیز آشنا کنم. دو نوع اصلی موریانه وجود دارد که ممکن است آن‌ها در محیط خود دیده باشید. آن‌ها موریانه‌های زیرزمینی و موریانه‌های چوب خشک هستند.

موریانه‌های زیرزمینی

موریانه‌های زیرزمینی هم در چوب، خاک و هم در هر توده کمپوست اطراف خانه شما زندگی می‌کنند. آنها لوله‌های گلی یا بزرگراه‌هایی از چوب و خاک ایجاد می‌کنند تا در خانه شما سفر کنند. این نوع موریانه به دلیل آرواره‌های دندانه دار اره‌ای، آسیب بیشتری نسبت به موریانه‌های چوب خشک می‌زند.

با توجه به زمان، موریانه‌های زیرزمینی می‌توانند یک ساختمان را به طور کامل فروپاشند. این موریانه سریعاً با تولیدمثل افزایش می‌یابد.

موریانه‌های چوب خشک

در حالی که موریانه‌های زیرزمینی برای زندگی نیاز به تماس با خاک دارند، موریانه‌های چوب خشک می‌توانند منحصراً در چوب زندگی کنند. این گونه از موریانه‌ها اکثراً در مناطق گرمی زندگی می‌کنند. همچنین بیشتر در جنگل‌ها و باغ‌ها وجود دارند و به درختان آسیب زیادی را وارد می‌کنند.

شناسایی موریانه های چوب خشک برای موریانه زدایی

نحوه شناسایی موریانه‌ها در مکان‌های مختلف

قبل از این که به تکنیک‌هایی برای پاک‌سازی خانه شما از موریانه‌ها بپردازیم، بیایید راه‌های شناسایی آلودگی موریانه را بیان کنیم. متأسفانه، این کار به آسانی نیست که موریانه‌ای از دانه‌های چوب شما عبور کند. با بررسی اتاق زیر شیروانی خود، تمام ترک‌ها و اتصالات خانه و جعبه‌های فیوز شروع کنید.

در اینجا انواع مختلفی از عواملی که نشان می‌دهد موریانه‌ها در محلی که ساکن هستید، وجود دارند.

چوب توخالی

اگر چوب خود را بکوبید یا ضربه بزنید و صدای نرم یا صدای توخالی را بشنوید، کاملاً مشخص است که موریانه دارید. برای آزمایش بیشتر چوب می‌توانید از یک پیچ گوشتی استفاده کنید. اگر پیچ گوشتی را به چوب خود فشار دهید و به راحتی می‌دهد، نشانه خوبی نیست.

اگر کلبه‌ای چوبی داشته باشید قطعاً در محیط موریانه‌ها را مشاهده خواهید کرد. برای اینکه مطمئن شوید که موریانه‌ها در یک قطعه چوبی لانه گذاری کرده است یا خیر، این کار می‌توانید با واردکردن ضربه‌ای کوچک متوجه شوید.

به عنوان مثال اگر با استفاده از یک پیچ گوشتی به چوب فشار دهید و قطعه چوب به راحتی تغییر شکل دهد یا تکه‌تکه شود این نشانه لانه گذاری موریانه‌ها خواهد بود.

رنگ لایه برداری دیوارها

وقتی موریانه‌ها به گچ بری دیوارها آسیب برسانند، محل موردنظر باعث ایجاد حباب و از بین رفتن رنگ دیوار خواهد شد. این نشان می‌دهد که موریانه‌ها در این قسمت لانه گذاری کرده‌اند و باید برای موریانه زدایی اقدام شود.

نحوه جلوگیری از ورود موریانه‌ها

برای اینکه محیط خانه خود را برای موریانه‌ها محیا نکنید باید نکاتی را برای جلوگیری از این کار انجام دهید، تا احتیاجی به موریانه زدایی نباشد. از جمله:

  • بررسی نشتی‌ها در خانه: موریانه‌های زیرزمینی نمی‌توانند بدون رطوبت زندگی کنند. خانه خود، همچنین قسمت تهویه هوا و سقف را خشک نگه دارید، تا مانع از نفوذ موریانه‌ها شود.
  • ناودان‌ها و لوله‌ها را تمیز کنید: موریانه‌ها دوست دارند در مکان‌های گرم، تاریک و مرطوب پنهان شوند. برای جلوگیری از نفوذ و افزایش موریانه‌ها، ناودان‌ها و لوله‌ها را مرتباً تمیز کنید.
  • شکاف‌ها و سوراخ‌های ایجاد شده را پرکنید: در محل اتصال لوله‌ها به دیوار، درزهای لازم را ببندید و سعی کنید در فصل تابستان از توری در پنجره‌ها و درب‌های خود استفاده کنید.
  • لوازم چوبی خود را بررسی کنید: موریانه‌ها به سلولز موجود در چوب جذب می‌شوند، بنابراین بسیار مهم است که از هیزم به صورت مداوم در خانه‌های خود استفاده نکنید و یا کنده‌های درخت را در حیاط خود نگذارید. در هنگام ساخت خانه، در صورت امکان از چوب‌های مقاوم در برابر موریانه استفاده کنید.

روش های جلوگیری از ورود موریانه ها و نحوه موریانه زدایی

نتیجه گیری

همان‌طور که مشاهده کردید روش‌های زیادی برای موریانه زدایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما ممکن است محیط یک مکان بسیار بزرگ باشد (مانند سازمان‌های اداری، باغ‌ها، خانه‌های بزرگ و قدیمی و غیره) و تعداد لانه گذاری موریانه‌ها زیاد باشد و قطعاً با انجام کارهای ساده برای از بین بردن آن‌ها موفق نخواهید شد.

مرکز ما برای انجام دادن این کار برای امنیت مشتریان در از بین بردن آفات، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مناسبی را در زمینه موریانه زدایی کسب کرده باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *