سم پاشی  تضمینی آسیا
تماس فوری بامتخصص حشره شناسی:
09190325455

سمپاشی سوسک

سوسک‌ها ، یکی از فراوانترین گونه‌ها در بین حشرات خانگی میباشند که با گذشت زمان به یکی از بزرگترین معضلات بشر تبدیل شده اند .

سوسک‌ها با گذشت زمان نسبت به بسیاری از محرک‌ها مقاوم شده اند برای مثال سوسک ریز کابینت در برابر سموم مایع مقاومت دارد بنابر این با روش های دیگری باید اقدام کرد.

این حشرات موذی با داشتن سرعت تکثیر بالا در زمان بسیار کمی می‌توانند خانه ما را تصرف کنند و با داشتن مقاومت بسیار بالای خود نسبت به سموم از بردن آنها به صورت خانگی کاری دشوار میباشد .

در بمباران هسته ای شهر هیروشیما تنها موجودات باقی مانده سوسری ها بودند که این موضوع حاکی ازاین است که تخم سوسری ها حتی درمقابل اشعه رادیواکتیو مقاوم هستند.

اما نگران نباشید ! کارشناسان شرکت سمپاشی آسیا با داشتن تجربه و مهارت در از بین برن سوسک های خانگی با استفاده از سموم جدید و به روز دنیا به کمک شما خواهند آمد و با بیش از سه دهه تجربه در از بین بردن انواع حشرات و جانوران موذی توانسته اند رضایت مشتریان خود را جلب کنند .

تلفن مشاور :09190325455 
دکترمسرور

 

نژاد های سوسک خانگی

اکثر نژاد های موجود سوسک در خانه ها به صورت زیر میباشد:

سوسک آمریکایی(سوسری آمریکایی)

سوسک های آمریکایی یا سوسک های فاضلابی از متداولترین آفات موجود در خانه ها هستند . سوسک های آمریکایی نیازمند به زندگی در مکان های تاریک و مرطوب هستند ، به همین دلیل این نژاد از سوسک ها علاقه زیادی به زندگی در حمام ها، چاه های فاضلاب ، سرویس های بهداشتی ، خروجی های آب ، سقف های کاذب و … دارند.

شناسایی سوسری آمریکایی

سوسری های آمریکایی دارای شكم بند بند و بیضی شكل، بالهایی كه بطور متقاطع روی شكم قرار گرفته اند، رنگ قهوه ای بلوطی یا سیاه، اندازه ای بین یك تا پنج سانتیمتر میباشند. این سوسک ها دارای جسمی مسطح و بیضی شکل هستند . در اکثر مواقع سوسک های فاضلابی بدنی چرب دارند و نسبت به دمای محیط بدنشان سرد یا گرم میتواند باشد. سر سوسک ها کوچک هستند و کله آنها بوسیله یک ضربه گیر همچون پرونوتوم (یک نوع حشره) از آنها محافظت می کند.

محل زندگی سوسک
محل زندگی سوسک ها در خانه

سوسک فاضلاب از کجا میاد؟

سوسک های فاضلابی همانطور که از نامشان پیداست در محیط هایی مانند آب رسوبی یا فاضلاب زندگی میکنند ، این سوسک ها در محیط هایی مرطوب نیز تکثیر میشوند.در رابطه با چگونگی انتقال این سوسک ها به خانه هم میتوان به دریچه ها ، جریان فاضلاب ، لوله های ترک خورده ، درز و شکاف های موجود در خانه و …. اشاره کرد .

سوسری آلمانی

سوسری های آلمانی که ما در ایران به سوسک ریز و یا سوسک کابینت میشناسیم یکی از فراوان ترین نژاد های سوسک در بین ما ایرانیان میباشد. این سوسک‌ها در مقابل دیگر سوسک‌ها نرخ تولید مثل بالاتری دارند،به طوی که یک خانه با داشتن تعداد انگشت شماری از سوسک‌های کابینت ماده فقط پس از چند ماه چند صد سوسک کابینت دیگر مشاهده میکنند.

 

شناسایی سوسری ها آلمانی

سوسری‌های آلمانی دارای اندامی کوچکتر نسبت به سایر نژاد‌های سوسک میباشند . این سوسک‌هاا با سرعت و مقدار تکثیر بالای خود به معضلی برای انسان‌ها تبدیل شدند. این سوسک با رنگ قهوه ای روشن با دو خط افقی روی کمر خود معروف میباشد . سوسری های آلمانی با داشتن بال به ندرت پرواز میکنند و در اکثر اوقات با خزیدن بر روی زمین توجه شما را جلب میکنند .

شناسایی سوسک ها
شناسایی سوسک ها

 

چرخه زندگی سوسک ها

سوسک‌ها دارای 3 مرحله از رشد میباشند که عبارتند از

تخم سوسک

تخم ها و روش های تخم گذاری در نژاد های سوسک متفاوت است. تخم سوسک ها درون پوشش یا كپسولی قهوه ای و لوبیا مانند شامل دو ردیف مـوازی اتاقكهای حاوی تخم به نـام اائوتك (Ootheca) قراردارد.
سوسک كپسول ها را در محلهای تاریك و دور از چشم در شكاف ها و درزها گذاشته و یا به سطوح زیرین مـیز وصندلی یا تختخواب، جعبه چوبی و دیگر وسایـل بسته بـندی شده می چسبانند.

كپسول‌ها بتدریج بزرگ شده، پس از مدتی سوسك‌های جوان سفید رنگ كوچك بدون بال از درون آن خارج می شوند.از ابتدای تخـم ریزی تا خارج شدن نوزاد سـوسك (نـمف)، سی تا پنجاه روز طول می كشد.شما میتوانید اطلاعاتی از تخم  گذاری انواع سوسک های خانگی را در جدول زیر مشاهده کنید.

نوع تعداد تخم عکس تخم
سوسک ریز 16 تا 40 عدد هر یک ماه
سوسک فاضلابی 8 تا 16 عدد هر دو ماه
سوسک شرقی 16 عدد تخم هر دوماه

 

لارو سوسک

تخم سوسک ها بسته به محیط بین 2 هفته تا 2 ماه باز میشوند و به سوسک های تازه متولد شده لارو یا نمف میگویند.لارو سوسک ها از لحاظ ظاهری کاملا مشابه سوسک بالغ میباشد اما از نظر اندازه کوچکترند و در بعضی از نژاد های سوسک بال ندارند.

 

سوسک بالغ

لارو ها پس از هر مرحله از رشد پوست اندازی میکنند که این روند پوست اندازی در گونه های سوسک های خانگی متفاوت است ، برای مثال سوسک های ریز یا سوسک های آلمانی در طی مرحله رشد که 3 ماه میباشد 6 الی 7 بار تخم اندازی میکنند.

مراحل زندگی سوسک
مراحل زندگی سوسک

 

سوسک ها از چه چیز های بدشان می آید؟

روشنایی : سوسک‌ها فضا های تاریک را به روشنایی ترجیح میدهند نور باعث ایجاد اختلال در شبکه بینایی آنها میشود و نمیتوانند به راحتی ببینند.

صدا: سوسک‌ها از صدا های بلند و ناگهانی بیزارند و وجود هرگونه صدای شدید در محل میتواند آنها را از مکان پنهانی خود خارج کند.

حرارت : سوسک‌ها در کل به محیط مرطوب و گرم علاقه دارند اما وجود حرارت زیاد در محل میتواند زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

ارتعاشات : وجود هر گونه ارتعاش در محل میتواند باعث ناراحتی سوسک ها شود و آنها را از مکان مخفی خود خارج کند

.

خطرات سوسک ها

سوسک ها یکی از مهمترین عوامل ایجاد آسم ، مسمومیت ، ایجاد آلرژی در خانه محسوب میشوند . بزاق ، تخم ها ، مدفوع وقطعات بدن سوسک ها میتوانند از طریق غذایی یا تنفسی باعث ایجاد مسمومیت و انواع ناراحتی ها پوستی و تنفسی شوند. بنابراین بهتر است از هرگونه تماس با سوسک ها جدا خود داری کنند.

خطرات سوسک
خطرات سوسک

 

 

روش های مبارزه خانگی برای از بین بردن سوسک

بهترین راه برای از بین بردن سوسک ها سم پاشی میباشند . اما سمپاشی سوسک ها کاری تخصصی میباشد و باید حتما توسط نیروی متخصص انجام شود . پیشنهاد ما استفاده از کادر متخصص شرکت سمپاشی تضمینی آسیا میباشد ، ما با استفاده از سموم تضمینی و خارجی سوسک ها را از خانه شما ریشه کن خواهیم کرد .

البته برای جلوگیری از ورود سوسک ها به خانه روش هایی وجود دارد که عبارتند از :

  • مسدود کردن شکاف ها و درز ها
  • جلوگیری از ایجاد هر گونه نشتی و خرابی درسیستم های فاضلابی
  • رعایت بهداشت در محیط زندگی
  • عدم وجود هر گونه مواد غذایی فاسد در محیط

قیمت سمپاشی سوسک

هزینه سمپاشی سوسک با توجه به متراژ خانه میتواند متغیر باشد زیرا هرچقدر متراژ خانه بیشتر باشد خروجی های آن خانه نیز افزایش میابد بنابر این میزان سم سوسک مصرفی نیز افزایش پیدا میکند . قیمت سمپاشی سوسک نیز میتواند با توجه به میزان آلودگی محیط افزایش یابد.

4.8/5 - (102 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *